zondag 21 september 2025

Feestje.

Gisteravond hadden we een fantastisch, heel gezellig tuinfeest. We mochten de verjaardag van vijf jongens/mannen vieren op een door en zelf georganiseerd festival. Compleet met een groot podium, een geweldige liveband, een flink uitgebreide bar en foodtrucks. 's Middags plensde het van de regen, dus we hielden ons hart vast, maar 's avonds en tot in de vroege uurtjes was het prima weer. Ik maakte 's middags 5 kaartjes, voor elke jarige eentje. Deze is voor Thomas, hij was gisteren echt jarig tijdens het feestje en werd 16 jaar. Zijn leeftijd heb ik nog op een extra ballonnetje aan de binnenkant geplakt, maar vergeten op de foto te zetten. De overige 4 kaartjes zie je in de loop van komende week voorbijkomen.

Challenge;

Fresley Made Sketches - FMS 704


 

zaterdag 20 september 2025

*Give-away* 15 Jarig blogjubileum.

Dit blogbericht is geplaatst op 8 september, maar zal nog regelmatig omhoog geplaatst worden als reminder. Scrol voor nieuwe berichtjes ietsje naar beneden.

Vandaag geen knutsel om te laten zien, maar een voorproefje op volgende maand. Dan bestaat mijn blog 15 jaar! In oktober 2010 ben ik gestart met 'scrapspulvancolien'  en later heb ik de naam veranderd naar 'creaspulvancolien' omdat ik niet alleen scrapkaartjes laat zien. Ik fröbel al veeeeel langer dan 15 jaar, al zolang ik me kan herinneren, ben ik in de weer met knutselmaterialen. Ergens op zolder heb ik nog wat plakboeken met maaksels van de kleuterschool, het creatieve zat er al vroeg in.

15 jaar 15 jaar 15 jaar 15 jaar 15 jaar 15 jaar 15 jaar 15 jaar 15 jaar 

En 15 jaar blog betekent ruim 4.700 geplaatste berichten en nog veel meer creaties, want in sommige berichtjes staan meerdere maakels. Vooral kerstkaartjes, want jarenlang liet ik er 2 per donderdag zien. Behalve kaartjes voor allerlei gelegenheden, kwamen er ook cadeau- en chocoladeverpakkingen voorbij. Maar ook bloemwerk, decohangers, stipwerk en vlaggenlijnen. En regelmatig laat ik zien wat de resultaten zijn van de September18-boxen of wat ik heb gemaakt tijdens workshops. Kortom: teveel om op te noemen, maar wel leuk om af en toe eens terug te kijken. En vooral ook omdat ik mijn blog als soort dagboek gebruik en de vele reacties die steeds mag ontvangen.

Dit jubileum wil ik niet ongemerkt voorbij laten gaan en daarom organiseer ik een give-away. Op 6 oktober geef ik een verrassingspakketje weg. Wat moet je weten en doen om kans te maken op een verrassingspakketje? Hieronder de 'regeltjes':

  • Laat hieronder óf op een kaartje aan mij weten of je kans wilt maken op een pakketje.
  • Stuur me eventueel (geen verplichting!) vóór maandag 6 oktober een zelfgemaakte kaart. Dat mag een algemene kaart zijn, hoeft niet voor het 15 jarig jubileum te zijn. Als je mijn adres nog niet hebt, mail me dan via colien@kpnplanet.nl en dan zorg ik ervoor dat je m'n adresgegevens krijgt.
  • Deel eventueel het plaatje van de ballon  (in de sitebar te vinden) op je blog. Mag, maar hoeft niet...
  • Volg mijn blog (vind ik leuk, maar geen must) of kijk er af en toe es op...
  • Dinsdag 7 oktober maak ik bekend wie een verrassingspakketje heeft gewonnen.


Welkom lief kleintje.


Hier het 2e kaartje voor een geboorte van een meisje dat ik maakte voor mijn collega. Het had geen haast zei hij, maar toen ik toch de spulletjes op tafel had liggen, heb ik het meteen maar gemaakt. De papiertjes en tekstje zijn van Bella Lulu, het wiegje van Carlijn Design. Ik heb nog een babykaartje gemaakt, maar dat is nog onderweg, dus die laat ik later zien.

Het was een pittige week en ook de komende werkweek wordt een hele volle. Dus ik ga nu lekker genieten van mijn weekend. Nu eerst een uurtje sporten, vanavond een feestje, maar verder even niks gepland. 

Challenge:
Cheerful Sketches - Sketch september


 

vrijdag 19 september 2025

Het is een meisje.

Nog een kaartje op verzoek voor mijn collega. Hij wilde graag wat babykaartjes en liefst 2 voor jongens en 2 voor meisjes. Die voor de baby-boys had ik al klaar, hier zie je de eerste voor een meisje. Lekker cliché in roze, maar dat is dan ook meteen de kleur die ze aangeven bij Girlz Creative Splash it with Color. De wandelwagen is een snijmal van Carlijn Design, de papiertjes en tekststicker van Bella Lulu.

Helaas is het boezemfibrilleren weer terug bij Rolf en staat een volgende cardioversie over 4 weken gepland. Hij heeft nu wel andere medicijnen, want van de vorige werd hij heel moe. Suus heeft ook een paar dagen weer buikloop gehad, sinds gisteren gaat het weer goed. Maar dat leverde wel weer gebroken nachten op en dat merk ik nu wel. Maar gelukkig heb ik vandaag weer fijne Kunst en Cultuur lessen op het programma staan en dan lekker weekend!

Challenges; 

Girls Creative Splash it with Color - 4: Roos/Pink


 

donderdag 18 september 2025

52 Weeks to Christmas, #38 van 2025.


Het is weer kerstkaartjes-donderdag. Vandaag laat ik 2 kaartjes zien in turquoise en zilver. De achtergrondjes hebben een shiny print, de wantjes zijn Creatables van Marianne Design en ik deed er een touwtje aan. Die kan door de mouwen van de jas, zodat je ze niet verliest. Wie had dat (vroeger) niet?!


De sterretjes-achtergrond is ook mooi en passend voor een kerstkaartjes. Het tekstje is samengesteld uit 2 stempelsets van Creative Craftlab / Studiolight. Vond het wel toepasselijk bij de wantjes.

  .

Doen jullie ook mee met onze wekelijkse uitdaging om jaarrond elke donderdag een (of meerdere) kerstkaartjes te maken? Link dan jouw kaartje op het 52 Weeks to Christmas blog. Daar zie je vandaag kaartjes van Ineke en Bep. Maakte je (toevallig) iets in wit met 1 kleur, dan kun je nog meedoen t/m volgende week donderdag 25 sept. met onze maandchallenge. Die creatie mag dan (ook) HIER linken.

Gisteren een mooie outfit (broek, jasje en top) aangeschaft voor de bruiloft. Wie me kent kan wel raden dat het een zwarte set is. Schoenen (Dr Martens) had ik een tijdje geleden al gekocht. Het is kleding die bij me past en vooral ook nog vaker te dragen is. 

Vandaag weer een afwisselende dag met o.a een mentoruur, uurtje economie (Prinsjesdag terugkijken, leerlingen moeten er een verslagje over schrijven) en vanmiddag Groene Vormgeving en Styling. Vanavond een uurtje sporten en wat condoleance kaartjes maken, want de vader van mijn collega is overleden.

Challenges; 


52 Christmas Card Throwdown - Colour challenge 



woensdag 17 september 2025

Sterkte.

Vorige maand mocht ik rouwbloemwerk maken voor de moeder van mijn schoonzus. Haar vriendin vroeg of ik namens haar ook een stukje wilde maken. Aangezien zij op dat moment in Thailand op vakantie was, vroeg ze me ook of ik een kaartje erbij wilde doen. Ik maakte deze, passend bij de Phalenopsis-bloemen die in beide stukken gingen. Ik kreeg de malletjes een tijdje geleden van Nelly en heb ze al regelmatig gebruikt voor condoleance- en troostkaartjes.

Vandaag een soort van vrije dag. Dat wil zeggen: wel thuis, maar nog genoeg (administratief) werk te doen. Maar ook relaxen en fröbelen, want er zijn weer baby's geboren en morgen is het weer kerst-kaartjes-donderdag. En vanmiddag misschien wel een leuke outfit scoren voor de bruiloft 10-10....

Challenge;
Alphabet challenge - K is for Keep it Simple
 
 

dinsdag 16 september 2025

Welkom in 3B1.

 

We zijn al met de vijfde schoolweek bezig, maar ik bedacht me dat ik nog niet had laten zien wat ik voor mijn mentorleerlingen had gemaakt. Daar kwam ik gisteren achter toen er een instromer bij kwam in de mentorklas. Elke leerling kreeg een kleinigheidje: een pen en potlood. De puntenslijper kregen ze er ook bij, zoals je ziet. Maar dan wel van en op papier ;)
De eerste pen sneuvelde nog dezelfde dag en na 2 introductiedagen waren al een aantal leerlingen de dop van de pen kwijt. Daaraan kan ik meteen zien hoe leerlingen met spullen omgaan. Gisteravond dus nog zo'n exemplaar gemaakt voor nieuwkomer Mees. Hij had het goed naar zijn zin en deed goed mee, fijn!



maandag 15 september 2025

Reminder Moodboard challenge op het 4 Season blog.


Nog t/m vrijdag 3 oktober kun je meedoen met onze lopende challenge op het 4 Season blog. We hebben een moodboard voor je en dagen je uit om je te laten inspireren door de kleurtjes of plaatjes die je erop ziet.
Ik maakte een 'Loaded pocketcard' voor het feest van Gwenda en Leon afgelopen 6 september. Ze vierden dat ze 25 jaar verliefd zijn, zo leuk! Het was een geweldig tof tuinfeest en als cadeau kregen ze van ons 2 kisten vol tuinplanten, bloemzaadjes, waterreservoirs, een gieter en tuinschepje. En daar paste deze bomvolle kaart prima bij :)
Kijk gerust op het blog voor meer inspiratie, want ook Nelly en Daan hebben reminderkaartjes gemaakt. 
Op naar een nieuwe (werk)week. Ik ga zo kennismaken met een instromer in de mentorklas, eens kijken of we hem een fijne, nieuwe plek kunnen bieden én hoe het gaat met de dynamiek binnen de groep....  Fijne dag!


 

zondag 14 september 2025

Stempel-reminder bij Knutsels en Kadootjes.

 

Nog t/m vrijdag 26 september kun je meedoen met de lopende challenge bij Knutsels en Kadootjes. September is 'Stamptember' en we dagen je uit om lekker te stempelen. Mijn kaartje, voor de vandaag jarige neef Bart, is helemaal gestempeld met verschillende stempels van Stampin'Up en My Favorite Things. 

Ik heb 4 kleurtjes inkt gebruikt, best grappig om een kaartje op te bouwen alleen met stempels. De boogmal is ook van MFT, zou ik vaker moeten gebruiken, zo leuk!

  

Afgelopen vrijdag met Rolf het eindgesprek bij de cardioloog gehad. Het boezemfibrilleren is verholpen en hij mocht per direct stoppen met de bètablokkers en ook de bloedverdunners zijn over 2 weken verleden tijd. De melding (dat het fibrilleren weer terug was) die hij vorige week kreeg na een thuismeting bleek een automatische reactie en klopte niet heel vervelend! Maar fijn dat het probleem verholpen is.

Het afscheidsfeestje van een collega afgelopen vrijdagavond was erg gezelllig. Gisteren met Saskia en Jetty naar Appelpop in Tiel geweest. Paar flinke buien gehad, maar wel heel goed naar ons zin gehad bij alle bands. Vanmiddag naar Bart om zijn 26e verjaardag te vieren en verder lekker rustig aan vandaag.

Challenge;

Fresley Made Sketches - FMS 703



vrijdag 12 september 2025

Hugs.

Een kaartje voor iemand die wel een hart onder de riem kan ontvangen. Gemaakt met een woordstans van Avery Elle en de paardenbloem-stans van Carlijn Design. Lekker simpel, maar de boodschap is duidelijk... 

Vandaag maar een paar lesjes, want daarna ga ik met Rolf naar de cardioloog. Hij krijgt vandaag de uitslag van de echo van het hart die hij  afgelopen maandag had en we gaan bekijken wat het vervolgtraject is. Volgens de dagelijkse thuis-hartslagmetingen is het boezemfibrilleren weer terug, maar hij voelt zich goed. Afgelopen zaterdag is hij nog naar Weert gefietst, zo'n 95 km en dat gaat hem goed af. 

Vanavond afscheidsfeest van een collega. Dat is bij Reinilde in het brouwerij-café, een leuke locatie, wordt vast gezellig.

Challenge;

Sunday Stamps Challenge - SSC368


 

donderdag 11 september 2025

52 Weeks to Christmas, #37 van 2025.

Week 37, kerstkaartjes-donderdag en nog maar net iets meer dan 100 dagen tot kerst. Vandaag laat ik een kaartje zien dat ik maakte met restjes papier uit een pakket van Joy en vulde dat aan met stickers van Marianne Design.

Je ziet dat er maar weinig meer over is van het pakket, maar het lukt nog wel om er nog een paar kaartjes mee te maken. Die zie je vanzelf langskomen.

Doen jullie ook mee met onze wekelijkse uitdaging om jaarrond elke donderdag een kerstkaartje te maken? Link dan jouw kaartje op het 52 Weeks to Christmas blog. Daar zie je vandaag een kaartje van Annemarie en Merit en mijn kaartje. Maakte je (toevallig) iets in wit met 1 kleur dan kun je nog meedoen t/m 25 september met onze maandchallenge. Die creatie mag dan (ook) HIER linken.

woensdag 10 september 2025

Congrats.

Morgen is mijn collega Tamara jarig en voor haar maakte ik dit kaartje met de lezende muis. Tamara is dol op lezen, maar met een drukke baan als leerlingcoördinator en 2 kleine kindjes thuis komt ze er soms weinig aan toe. In de kaart daarom, naast de felicitaties, de wens voor een relax-momentje.

Vandaag een vrije dag, maar ook wat thuiswerken. Dit jaar begeleid ik 8 leerlingen die elke woensdag stagelopen, vandaag ga ik alle werkplekken bellen om te vragen hoe de start is verlopen. Ook heb ik nog een oudergesprek gepland, want die ouders werken dezelfde dagen als ik. Verder een relaxte dag. Graag tot morgen bij de kerstkaartjes-donderdag.

Challenge; 

Girls Creative Splash it with Color - 3: Groen/Green




 

dinsdag 9 september 2025

Baby boy.

 
Mijn collega vroeg me of ik nog wat babykaartjes wilde maken, want na de geboortes van Gijs en Boy zaten er geen meer in het rek wat ik op school heb staan. Ik maakte bovenstaand kaartje volgens een sketch en gebruikte papiertjes uit dezelfde set als mijn kaartje voor BOY. Toch is het een heel ander kaartje geworden, Eline's lammetje zorgt daar wel voor.

Challenge; 

2 Sisters on the blog - sketch


zondag 7 september 2025

Opkikkertje.

Vandaag een simpel opkikker-kaartje om iemand op te vrolijken. Op de achtergrond papiertjes gesneden met de 'Snelle kaart'-mal van Carlijn Design. Makkelijk als je met een 3-kleuren challenge meedoet :)

Gisteravond een heel tof tuinfeest gehad, erg gezellig. Vandaag is mijn jongste zusje jarig en gezien de temperaturen verwacht ik dat we ook haar feestje in de tuin gaan vieren. Maar eerst gaan Rolf en ik een stukje motorrijden en heb ik een afspraak om een piercing te laten zetten. Kortom, deze dag zit weer aardig vol. 

Challenges;

Carlin's Kaartenparadijs - Beterschap/opkikker

Color Throwdown - ctd840


 

zaterdag 6 september 2025

Gastdesigner bij 52 Christmas Card Throwdown.

Vandaag mag ik mijn kaartje laten zien wat ik maakte als gastdesigner bij 52 Christmas Card Throwdown. Ik kreeg onderstaande sketch doorgestuurd en ging aan de slag met papiertjes en een tekstje uit een blok van DecoTime. Voor de plaatjes gebruikte ik een postzegel-mal van Marianne Design. 


Kijk gerust eens op het 52CCT blog voor nog meer mooie kaartjes volgens de sketch en doe mee!

Zo meteen gaan Rolf en ik richting Dordrecht om Rolf zijn nieuwe motor op te halen. Hij heeft een hele coole Harley Davidson gekocht, een limited edition, heel gaaf. Vanmiddag maar es een stukje rijden. Vanavond hebben we een tuinfeest in Weert, daar gaan we met de auto heen. En weer een beetje op tijd weer terug naar huis voor de honden...