woensdag 19 februari 2025

Droogbloemen wandhanger.

Vanmorgen ging ik op de thee bij Mariken, ze had me uitgenodigd om wat te komen tekenen en inkleuren. Ik mocht kiezen: alcoholmarkers, aquarel of gouache... Allemaal leuk, dus gaf haar de keuze en liet mezelf verrassen. Ze is een kei in tekenen en kleuren, ze maakt zulke toffe kunstwerkjes! Ik maakte voor haar een wandhanger met droogbloemen, ze was er blij mee.
Het was erg gezellig en we hebben tijdens het tekenen en kleuren met alcoholmarkers) heerlijk gekletst. Hier alvast een sneak peak, het eindresultaat laat ik binnenkort zien. Omdat ik begin van de middag een stagebezoek had gepland, mocht ik ook nog bij Mariken en Hans lunchen, super-de-luxe! Volgende maand hebben we weer afgesproken, dan krijgt ze van mij een workshop. Die ga ik niet zelf verzorgen, maar is tbv Alpe d'HuZes, dus gezellig creatief bezig zijn, voor het goede doel en een tof resultaat mee naar huis: win-win-win-situatie!

Vanavond is het verjaardags-uitje van Nelly. Dus we eten op tijd, ik ga zo de witlofschotel in de oven schuiven. Fijne avond en graag tot morgen: Kerstkaartjes-donderdag.


 

dinsdag 18 februari 2025

Just peeking...

Toen ik de leuke sneeuwpop voor mijn kaartje van gisteren inkleurde, kwam ik ook deze funny Create a Smile stempeltjes tegen en koppelde ze in mijn hoofd meteen aan de challenge 'KIEKEBOE' bij Carlin's kaartenparadijs. De papiertjes komen uit het Basics and bold flowers-blok van Craft Sensations en de tekstjes printte ik zelf.

Vandaag weer mijn Kunst & Cultuur lesdag, nog steeds bezig in het thema muziek en vandaag starten we met versieringen maken voor het komende schoolfeest voor de onderbouw. Het thema is Zwart-Wit-Sjiek en dat is prima te combineren met muziek, dus we gaan weer op de creatieve toer! 

Challenge;

Carlin's kaartenparadijs - KIEKEBOE

 

maandag 17 februari 2025

Reminder Snowglobe/schudbol op het 4 Season blog.

Nog t/m vrijdag 28 februari kun je meedoen met de sneeuw/schudbollen-uitdaging op het 4 Season blog. En zoals jullie van ons gewend zijn, laten we (Nelly, Daan, ik en onze gastdesigners) 2 weken na de start een reminder zien. Hopelijk kunnen we jullie inspireren. 

Ik maakte een sneeuwbol met de mal en blister van Marianne Design en vulde die met sneeuw. Ook zie je in de bol een sneeuwpop van Create a Smile, ingekleurd met alcoholmarkers. De ijskristallen knipte ik uit designpapier.

Op het 4 Season blog zie je nog meer voorbeelden. Deze challenge kun je mooi combineren met de wekelijkse uitdaging bij 52 Weeks to Christmas of een andere kerstchallenge als je wilt. Maar je kunt er ook een verjaardagskaartje of een kaartje voor een andere gelegenheid, laat je fantasie zijn gang gaan :)



 

zondag 16 februari 2025

Reminder 'Echte post is leuker' bij Knutsels en Kadootjes.

Goeiemorgen, nog t/m volgende week vrijdag 28 februari kun je bij Knutsels en Kadootjes meedoen met de lopende challenge: 'Echte post is leuker' en vandaag laten wij, GerJanne en Colien, hier een reminder zien. Hopelijk kunnen we jullie inspireren om (nog een keer) mee te doen. We willen graag brieven(bussen), envelopjes, postzegels/postzegelmallen, toepasselijk tekstjes, etc zien op je creatie. 

Ik maakte deze shakercard met een pakket van Bella Lulu. Daarin zat papier, diverse knipvellen, stempeltjes en een Dutch Doobadoo mal. Niet mijn favoriete klusje om zo'n mal te gebruiken. Het tekenen lukt wel (zeker als ze symmetrisch zijn), maar na het knippen blijk ik toch altijd weer net ietsje scheef getekend en/of geknipt te hebben. Deze keer is het redelijk gelukt ;)
Het is een drieluik met waarop de verschillende materialen verwerkt. Door de flapjes naar achter te vouwen past het geheel makkelijk in een envelop. Inmiddels ook al aangekomen bij Els als bedankje voor haar vriendschap. Ze was blij verrast en zo zie je dat Echte Post altijd leuk(er) is!

Meedoen kan t/m vrijdag 28 februari en je mag 2 creaties inzenden. De winnaar mag een leuke prijs uitzoeken op de prijzenpagina en de nummer 1 van de Top 3 wordt uitgenodigd om gastdesigner te zijn bij een volgende challenge. 

Fijne dag nog!

zaterdag 15 februari 2025

Nelly jarig.

Vorige week zaterdag was Nelly jarig. Volgende week woensdag is haar verrassingsuitje en dan nemen Daan en ik haar mee naar.... ja, da's dus een verrassing. Zou jammer zijn als ze het hier al zou lezen. Maar we gaan een workshop volgen die we alle 3 heel leuk vinden, dat weet ik zeker! Op haar kaartje  katten, ze zien er iets anders uit dan Florus en Tommy, Nelly's eigen katten, maar dat mag de pret niet drukken. Ik deed er ook een katten-stansje bij, hoe toepasselijk...

Fijn weekend, allemaal!

Challenges;

Creative Sketchy Girls - sketch 99 (kwartslag gedraaid)



 

vrijdag 14 februari 2025

Valentijn.

Een kaart vol hartjes op deze Valentijnsdag, hoe toepasselijk. Het kaartje maakte ik voor Rolf en gaf er een (klein) Ritual pakketje bij. Lekker simpel, zomaar iets liefs. 

Challenge;

CAS on Friday - #302 Valentine


donderdag 13 februari 2025

52 Weeks to Christmas #7 van 2025.

En weer is het donderdag, week 7 inmiddels, en dat betekent dat ik weer een kerstkaartje laat zien. Net als vorige week met een engeltje uit een knipvel van Bella Lulu. Het past bij de lopende challenge op het 52 Weeks to Christmas blog: 'Alles wat vliegt'. 
Ze is wel schattig, toch?! De gebruikte papiertjes komen uit verschillende Craft Sensations blokken. Beetje drukke printjes, maar uiteindelijk valt het wel mee. Al komt het op de foto misschien niet zo over...

 

Meedoen met de challenge kan nog t/m donderdag 27 februari door jouw kaartje HIER te linken. Je wekelijkse kaartje kun je vandaag linken onder het bericht van vandaag. Daar vind je, naast mijn kaartje, ook een inspiratiekaartje van Ineke. Maar ook de andere dames uit het designteam hebben weer een kerstkaartje voor je in petto, kijk maar eens op hun blog. Fijne dag!

Challenges;

Merry Little Christmas Challenge - Anything goes

52 Christmas Card Throwdown - Colour challenge

Cheerful Sketches - Sketch februari


 

woensdag 12 februari 2025

Mixed media: Knutsels en Kadootjes team.

Bijna vergeten, maar vandaag laat ik het Mixed Media zien dat ik maakte tijdens het Knutsels en Kadootjes weekend. Monique organiseerde een workshop en vroeg ons vooraf om gedroogde bladeren mee te nemen. Ik verzamelde ze in de herfstvakantie in Zuid-Limburg en droogde ze in een krant onder een stapel boeken. Begin november gingen ze mee naar Epe en de krant kwam weer van pas als onderlegger.
Monique nam een afstandsbediening mee voor haar telefoon en maakte meerdere teamfoto's. Ook had ze haar printertje bij zich en zo konden we allemaal een foto op de Lay Out verwerken. De basis is een 30 x 30 papier wat we bewerkten met inkt, verf, stempels, etc. Een heerlijk klusje en gezellig om zo met z'n zessen te doen. Op het blog van Monique en GerJanne zie hun resultaten. Hermien plaatste em al eerder.
Toen ik meubels ging uitzoeken bij Ikea voor mijn hobbykamer kocht ik een fotolijst waar de creatie prima in past en die staat inmiddels op de hoge kast. In de lijst zie je nog een kadootje wat ik kreeg Ingrid en links zie je een iets kleinere lijst die ik ooit maakte bij Margriet. 

Mijn hobbykamer is bijna klaar. Alleen bij de laatste levering misten er nog 4 basisonderdelen voor kastjes die ik onder het werkblad wil hebben. Jammer, maar ze worden komende zaterdag bezorgd, dus komt goed. Rolf heeft de 2 bureaubladen al op maat gezaagd en zo krijg ik straks een werkblad van 120 x 175 cm, heel tof. Als het helemaal af is, zal ik foto's delen.




 

dinsdag 11 februari 2025

Kopje thee?

 
Nog een liefdevol kaartje om te laten zien. Het gaat morgen op de bus naar.... da's nog een verrassing! Ik vond een leuke sketch en zocht er een leuk plaatje bij. Dat vond ik in een ouder knipvel van Bella Lulu, net as het tekstje. Op de achtergrond strookjes uit verschillende (oudere) scrappapier vellen.
En met zo'n tekst moet er natuurlijk wel een love-theetje bij ;) 

Vandaag weer leuke Kunst en Cultuur lessen: we zijn bezig in het thema muziek (kubistische muziekinstrumenten tekenen en inkleuren is afgerond) en de leerlingen gaan een muzieknotatie maken van hun eigen favoriete liedje. Ik ben benieuwd welke het worden...

Challenges;

Double Trouble - Love is in the air

De Egel - Hart / Liefde

Try a Sketch on Tuesday - TSOT663



maandag 10 februari 2025

Workshop Tim Holtz.

Afgelopen zaterdag ging ik met Esther en Els naar de Creabeurs in Gorinchem. Daan sloot ook aan en met z'n viertjes hadden we een leuke, relaxte dag. Esther wilde graag een workshop volgen bij Jolanda de Ronde. Prima plan, wij volgden haar en ze schreef voor ons alle 4 in. We maakten een soort label in vintage stijl. Wat schuiven met verschillende papiertjes en plaatjes, spelen met wat inkt en kliederen met gesso, kwam helemaal goed :)
Vandaag start weer een nieuwe werkweek, klas 3 begint zo aan de laatste periode voor wat betreft de praktijk. In mei is het examen, dus komende tijd gaan we nog wat dingen oefenen. Gisteren druk bezig geweest met het schrijven van een module, vandaag proberen af te maken, zodat het gekopieerd kan worden. Maar ze starten met kleurenleer, die module ligt klaar....

Challenge; 

Alphabet Challenge - Vintage
 

zondag 9 februari 2025

Lieve groetjes...

Komende week is het Valentijnsdag, een dag voor (geheime) liefdes, maar ook leuk om dan wat alleenstaanden of zieken een kaartje te sturen. Ik zocht wat toepasselijke challenges op en maakte (onder andere) dit kaartje. Papier uit de oude doos gevist en een simpele kaart gemaakt.

De Creabeurs was leuk gisteren. We hebben alles op ons gemakje kunnen bekijken, bij  workshopjes aangesloten (Kri-eet en Tim Holtz, resultaten laat ik nog wel zien) en bijgekletst met de dames en bekenden die ik tegenkwam. Heel weinig gekocht: alleen een navul-flesje Versafine inkt en wat kado-stickers. Heb nog veel van de KreaDoe en zelfs van Art Specially van vorig jaar wat ik nog niet gebruikt heb, dus daar 'moet' ik eerst maar es mee aan de slag. Wel weer wat inspiratie opgedaan en een gezellige dag gehad, dus goed voor de mindset én de portomonee ;)

Challenges;

Color Throwdown - cdt826 

Freshly Made Sketches - FMS672

 

zaterdag 8 februari 2025

Creatief met beton.

Elke maand ontvang ik een DIY-box van September18. Een tijdje geleden kwam er een zwaar pakketje binnen, want er zat een kilo beton in. Verder ballonnen, handschoenen, goud- en bronsverf + kwastje en mengkommetjes + houten lepels. Verder online een duidelijke beschrijving hoe je beton-schaaltjes kan maken. Ik maakte er 2.

Het aanmaken van het beton en het uitsmeren op de ballon is eigenlijk een klusje van niks. Al moet je het wel bij goed (dag)licht doen, want in mijn beide schaaltjes zitten wat gaatjes. Had ik het overdag gedaan, had ik dat waarschijnlijk beter kunnen zien.

Maar ik heb nog niet de helft van het beton gebruikt, dus ik kan nog in de herkansing. Misschien maakt ik ze dan ook wat ronder. Dus de ballon wat minder groot opblazen en dan meer beton richting midden van de ballon. Ook zit er nog een kaarsenhoudertje in het pakket, dat heb ik ook nog niet gebruikt, dus ga zeker nog een keertje aan de slag.


Voor nu ben ik wel blij met het resultaat. Eentje staat beneden, het brons past mooi bij mijn zelfgeschilderde vaas. Het goudkleurige schaaltje staat op de slaapkamer, daar liggen wat kettingen in.

Vandaag weer een creatief uitje: Ik ga met Esther, Els en Daan naar de Creabeurs in Gorinchem. Volgens de foto's op Facebook ziet het er gezellig uit en bezoekers die gisteren zijn geweest berichten positief over de aangeboden producten, workshops en over de sfeer. Ik ben benieuwd en heb er zin in!



vrijdag 7 februari 2025

LOVE.

Gisteren was de trouwdag van Onno (oudere broer van Rolf) en Ella. Ik fröbelde dit CAS-kaartje met schattige pinguïns voor ze en stopte het in de bus. De lay-out is gemaakt met de 'makkelijke kaart'-mal van Carlijn Design. 

Vandaag heeft de andere helft van de leerlingen klas  3 praktijk tentamens. Afgelopen maandag was het best goed gegaan, hopelijk lukt het deze lichting ook. Na de lessen nog een stagebezoek en dan weer lekker weekend.

Challenge;

CAS Colours & Sketches - #553 


 

donderdag 6 februari 2025

52 Weeks to Christmas #6, Challenge 'Alles wat vliegt'.



De eerste maand van 2025 is inmiddels om en we zijn toe aan de eerste donderdag van de maand februari. Omdat die januari voorbij is gevlogen, bedacht Mirande de challenge: 'Alles wat vliegt'. Ik maakte een kaartje met een schattig engeltje uit een knipvel van Bella Lulu. Ze zit welleswaar, maar ze kan echt vliegen, hoor! ! ;)
Ze is op een zilveren cirkel geplakt en daaronder papiertjes uit een ouder blok van Craft Sensations. De hulst knipte ik uit het designpapier. Een lekker simpel kaartje, maar meer heeft het niet nodig vind ik...

Natuurlijk zijn het niet alleen engeltjes die (kunnen) vliegen, er is nog zoveel meer. Kijk voor inspiratie op het 52 Weeks to Christmas blog, want mijn DT-maatjes hebben heel veel toffe inspiratiekaartjes gemaakt. Meedoen kan t/m vrijdag 28 februari en er is een leuke prijs (malletjes en stempels) te winnen.

Challenges; 

The Holly and Ivy Christmas Challenge - Anything goes

Merry Little Christmas Challenge - Anything goes

ABC Christmas Cards - A is for anything Christmas